Zakład Żywienia Człowieka

Warsztaty Sustainability Talks: Food and nutrition for health and climate

W piątek 27.10.2023 roku studenci pierwszego i drugiego roku studiów magisterskich kierunku dietetyka z dr E. Michotą-Katulską i dr M. Zegan, mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez firmę Bayer, p.t.„Sustainability Talks: Food and nutrition for health and climate”.

Wydarzenie było niezwykłą okazją do wysłuchania szerokiego grona ekspertów, którzy dokładnie przedstawili związek pomiędzy żywnością i żywieniem a klimatem i ochroną środowiska. Po wysłuchaniu prelekcji, wszyscy studenci wzięli udział w części warsztatowej, której celem było stworzenie kampanii do mediów społecznościowych pod hasłem „Nutrition your life”. Interdyscyplinarne zespoły umożliwiły poznanie studentów różnych kierunków z całego świata.

Udział w tym wydarzeniu był wyjątkowym doświadczeniem, a także okazją do nawiązania nowych znajomości z innymi studentami i zdobycia poczucia sprawczości w tak ważnym aspekcie jak wpływ żywienia na nasze otoczenie.